מכשירי כושר חתירה
מילון מונחים

מכשירי כושר אירובי ככלי לאימון גופני נוח ומהנה...

 
על פי רוב, למכשירי כושר (מכשור אירובי) מוקצה, בדרך כלל אולם נפרד, או שהוא ממוקם באולם הראשי, מרוכז ומסודר בנפרד ממכשירי הכוח על פי סוגי המכשירים (מסילות נעות, אופני כושר, מכשירים אליפטיים, הליכונים וכדומה).
כל הפעילויות האירוביות האופייניות המתקיימות בחוץ, בטבע כגון: הליכה, ריצה, רכיבת אופניים, טיפוס על מדרגות, חתירה וכדומה, ניתנות כיום לביצוע בחדרי הכושר, במועדוני הבריאות וגם בבית באמצעות מכשירי כושר אירוביים.
 

שלל מכשירי הכושר המקובלים 

מהם מכשירי הכושר השונים, היתרונות והחסרונות של כל מכשיר ומכשיר, המלצות לאימון בחמשת מכשירי הכושר הכי מבוקשים – כל מה שחשוב לכם לדעת:
 • מכשירי כושר - כל מה שצריך לדעת על מכשירי כושר, איך בוחרים מכשירי כושר חשמליים, היתרונות והחסרונות של מכשירי כושר, אילו מכשירי כושר יתאימו לך ביותר ועוד.
 • הליכון (מסילה נעה) - אילו סוגים של הליכונים יש, איזה הליכון כדאי לבחור, מה ההבדל בין הליכון ביתי והליכון בחדר כושר, היתרונות של הליכון חשמלי ושל הליכון מתקפל ועוד.
 • סטפר (מכשיר מדרגה) - איך בוחרים סטפר מתאים, השימוש בסטפר לאירובי מדרגה, מה השוני בין מכשיר מדרגה בחדר כושר וסטפר ביתי, מתי כדאי להשתמש בידיות של סטפר ועוד.
 • אופני כושר - כל מה שחשוב לדעת בבחירת אופני כושר, אופני כושר ביתיים, אופני כושר לידיים, תוכנית אימונים לאופני כושר ועוד.
 • מאמן כושר אישיבחירת מאמן כושר אישי - ההחלטה החשובה ביותר באימון אישי. היכן לחפש מאמן כושר אישי, כיצד לבחור מאמן כושר אישי מוצלח ולמה צריך לשים לב בבחירת המאמן האישי. 

 

חמשת מכשירי הכושר הנפוצים ביותר בחדרי הכושר ומועדוני הבריאות הם: אופני כושר, המסילה הנעה, מכשירי טיפוס מדרגות, המכשיר האליפטי (המשולב) ומכונת חתירה. מכשירים אלה מהווים כ- 95% ויותר מהמכשור האירובי שבשימוש. קיימים מספר מכשירים אירוביים נוספים פחות מקובלים בישראל כמו אופן כושר לידיים, מכונת סקי (במישור) ודלגיות.  

לצד אימון הכושר עם מכשירי כושר, ניתן בחדר הכושר או במועדון הבריאות להתאמן בצורות שונות נוספות, למשל:

 • אימון אירובי - המדריך השלם לשיעורי אירובי - אימון אירובי דאנס, אירובי מדרגה, היתרונות והחסרונות של תרגילי אירובי, סקירת שיעורי אירובי מקובלים ועוד.
 • שיעורי פילאטיס - כל מה שחשוב לדעת על פילאטיס, מה משפר את אימון הפילאטיס, תרגילי פילאטיס, היתרונות והחסרונות של אימון פילאטיס, ששת עקרונות הפילאטיס ועוד.
 • תרגילי מתיחות לפי שלבי האימון - אילו תרגילי מתיחה ותרגילי גמישות מומלצים בכל שלב של האימון הכושר, מה תפקיד תרגילי המתיחה, על מה להקפיד וממה להימנע. 
 • תרגילי גמישות מומלצים (לפני ואחרי אימון) - איך בוחרים תרגילי גמישות, איורים והסברים לסוגים שונים של תרגילי גמישות לפני ואחרי אימון. 

   

 

 


מודעות גוגל

מאמרים מרכזיים – מכשירי כושר

פילאטיס

פילאטיס

המדריך המלא לפילאטיס, מה משפר את אימון הפילאטיס, תרגילי פילאטיס, היתרונות והחסרונות של אימון פילאטיס, ששת עקרונות הפילאטיס ועוד.

מאמן כושר אישי

מאמן כושר אישי

בחירת מאמן כושר אישי - ההחלטה החשובה ביותר באימון אישי. היכן לחפש מאמן כושר אישי, כיצד לבחור מאמן כושר אישי מוצלח ולמה צריך לשים לב בבחירת המאמן האישי.

אופני כושר ספינינג

אופני כושר

כל מה שחשוב לדעת בבחירת אופני כושר, אופני כושר ביתיים, אופני כושר לידיים, תוכנית אימונים לאופני כושר ועוד.

לכל המאמרים >>

שאלות ותשובות – מכשירי כושר

מה קורה למשקל הגוף לאחר מספר שבועות של פעילות גופנית ותזונה נכונה?

תשובה:   מאזן הקלוריות השלילי הנובע מ"שריפת קלוריות"...

כיצד אפשר לצמצם את "הכרס"? הישבן? או את הסנטר הכפול?

תשובה:   רק על-ידי יצירת מאזן קלוריות שלילי, באמצעות...

האם יש צורך באכילה במהלך הפעילות הגופנית?

תשובה:   בפעילות גופנית הנמשכת עד 90 דקות אין צורך...

לכל השאלות והתשובות >>
אודות   |   יצירת קשר   |   מפת האתר   |   קישורים   |   תקנון